Rosignano Solvay je menšie mesto v obci Rosignano Marittimo v provincii Livorno. Jedná sa o prímorské mestečko s 16.205 obyvateľmi, ktoré sa nachádza 20 kilometrov vzdušnou čiarou od Livorna. Mestečko je veľmi známe svojimi snehovo bielymi plážami, ktoré sa veľmi podobajú tropickým plážam v Karibiku. Rovnako tak voda je tu nádherne azúrovo modrá. Tieto čarokrásnej pláže však nie sú výtvorom matičky prírody, ale človeka. Neďaleko sa totiž nachádza chemické továrne, ktoré produkujú ako odpad vápenec a jeho deriváty, ktoré môžu za netypický biely vzhľad tunajších pláží. Avšak všetko by malo byť zdravotne nezávadné a tunajšie chemicko-tropické pláže tak v lete lákajú davy turistov, ktorí radi prehliadnu aj vysoké komíny chemičky len pár metrov opodiaľ.

Inak čo sa týka samotného mesta Rosignano Solvay, tak sa jedná o pomerne moderné malé mestečko, ktoré sa začalo rozvíjať až v 20. storočí vďaka už spomínanej chemickej továrni belgickej firmy Solvay na hydroxid sodný, chlór, plasty a pod. Nedávno k tomu navyše pribudla plynová elektráreň. Firma doslova vybudovala mesto vrátane takzvanej Solvay Village, čo bolo pôvodne rezidenčné záhradné mestečko pre zamestnancov firmy.

Mesto má moderný prístav určený pre menšie lode. Bezprostredne potom zo severu k mestu priliehajú ďalšie menšie mestá či dediny ako Castella a Castiglioncello, ktoré slúžia predovšetkým ako rezidenčné štvrti.